Con Edison merkezindeki bir patlama New York gökyüzünün maviye dönmesine neden oldu.Şehrin dört bir yanından gelen sosyal medya kullanıcıları, bir uzaylı istilasından korkan ürkütücü ışığın videolarını yayınladılar.

Bir patlama oldu; sonra bir uğultu. Işıklar titriyordu.Dev bir duman kuşu New York şehri gökyüzünü saat 9: 12’de doldurdu ve maviye çevirdi.

Perşembe gecesi La Guardia Havalimanı’ndaki bir terminalin içinden izleyen 28 yaşındaki Bill San Antonio, “Bir tür doğal olmayan, flüoresan mavisi tonu” dedi.

Uzun süredir Astoria’da yaşayan Yiota Androtsakis, “Bunun bir UFO olduğunu düşündük” dedi.

Bayan Androtsakis tek değildi. İlk anlarda, şehrin her yerinden yüzlerce Twitter kullanıcısı ürkütücü ışıkların videolarını yayınladılar ve bu da çoğu sosyal medyada uzaylı istilasından korkmalarına neden oldu.

Perşembe gecesi yetkililer, olayın bir transformatör patlamasından başka bir şey olmadiğını söyledi.

New York Polis Departmanı, daha sonra patlamanın şüpheli olmadığını belirterek, “Yaralanma yok, ateş yok, dünya dışı faaliyet kanıtı yok” dedi. Yangın başladığında yakınlarda bir Con Edison çalışanı vardı ve yetkililer zarar görmediğini söyledi.

Yine de, 114. Bölge’nin komutanı olan Müfettiş Yardımcısı Osvaldo Nuñez, “muhteşem” bölümünün bulunduğunu kabul etti.

“Bölge’den görebiliyorsunuz ve bölge yaklaşık yarım mil uzakta” ​​dedi. “Göğsünde hissettin, patlamalar ve gece gökyüzünde elektrik mavisi oldu.”

Tüm heyecan, birçok soruna yol açtı. Müfettiş Nuñez, parlak ışıkların ve yüksek patlamaların 911 çağrı dalgalanmasına neden olduğunu, sakinlerin patlama bildirdiğini ve bir kişinin uçak kazasında aradığını söyledi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gece ve açık hava

Güç La Guardia Havaalanında kısa bir süre için kesildi ve bir yerden durmaya zorlandı ve gecikmelere yol açtı.Metropolitan Ulaştırma İdaresi , bir tweet ile 7 numaralı tren servisinin elektrik kesintilerinden zarar gördüğünü söyledi .

Kuzey Revir Komutanlığı’ndaki telefona cevap veren bir kadına göre, yaklaşık 10.000 mahk housesuma ev sahipliği yapan Rikers Adası hapishane kompleksi bile yaklaşık 25 dakika güç kaybetti.

“Baştan beri çok fazla kafa karışıklığı oldu” dedi ve La Guardia’da elektrik kesildiğinde Dallas’a uçmak için bekleyen Bay San Antonio. Güç açıldıktan sonra kısa mesaj aldı. Uçuşu iptal edildi.

Twitter’da yapılan biraçıklamada Con Edison, Astoria’daki trafo merkezlerinden birinde “bazı elektrik transformatörleri içeren ve bölgede bir iletim dalgasına neden olan” kısa bir elektrik yangını olduğunu söyledi. Belediye Başkanı Bill de Blasio mavi ışığa dedi. edilmiş bir elektrik akımının neden olduğu trafo de.
Twitter’da kamu hizmetleri yetkilileri , “bu durumun farkında” olduklarını söyleyerek düzinelerce alarma uğramış müşteriden özür dilediler . Elektrik kesintileri Jackson Heights’ın bazı bölgelerinde rapor edilse de, yardımcı program Perşembe günü geç saatlerde “bölgeye hizmet veren tüm elektrik hatlarının hizmette olduğunu ve sistem kararlıdır. ”

Bununla birlikte, Perşembe gecesi sakinleri sarsıldı.Bayan Androtsakis, kapalı pencerelerden bile “garip gürültüyü” duyduğunu söyledi; Durduktan sonra, kulaklarında hala duyabildiğini söyledi.

Işıklar o kadar parlaktı ki, bazı yerlerde karanlık bir gecenin gün kadar parlak olduğunu ekledi.

“Korkunçtu,” dedi Bayan Androtsakis’in komşusu Mickey, soyadını vermeyi reddetti. “Uzaydan gelen bir şey gibiydi, istila edilmişiz gibi”

Elektrik santraline daha yakın olan Peter Dipietrantonio, kendisinin ve kız arkadaşının bir patlama duyduğunu ve ardından penceresini doldururken “yeşil bir hava” gördüğünü söyledi. Birkaç dakika sonra, insanların sokakta acele ettiğini gördüğünü söyledi.

“Çalışan insanları gördükten sonra çıkmaya karar verdik” dedi. Kız arkadaşı Dana Jefferson, sokakta durdu ve hızlı bir şekilde paketlediği spor çantasını taşıyordu.“Gitmeye hazırdı” dedi.

Kaynak icinde sitenin videolarini izleye bilirsiniz..
https://www-nytimes-com.cdn.ampproject.org/…/blue-sky-queen…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin